LT / RU
Seku seku terapinę pasaką 2012-06-24

Seku seku terapinę pasaką

Seku seku terapinę pasaką Daugelis apie pasakų terapiją esame girdėję ir žinome, kad vaikui sekamos istorijos ne tik padeda jam užmigti, bet ir gali turėti naudos asmenybės raidai. Vis dėlto nelengva „užčiuopti“, kaip būtent tai veikia. Užtat čia pateiksime konkrečių įvairioms situacijoms tinkančių pasakų. Konsultuoja psichologė, pasakų dirbtuvės „Permainų vėjas“ įkūrėja Viktorija Grigorjeva, www.permainuvejas.lt
Daugiau
Pasakos ir jų kūrimas 2011-08-05

Pasakos ir jų kūrimas

«Pasakos – tai vaistai.<...>Jos turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti - užtenka jų tik klausyti. Pasakose yra priemonių, padedančių pataisyti arba atkurti bet kokią prarastą sielos spyruoklę. Pasakos sukelia liūdesį, jaudulį, užuojautą, iškelia klausimų ir verčia ko nors siekti. Pasakose yra pamokymų, padedančių mums brautis per gyvenimo sunkumus ». ( Pasakų tyrėja Klarisa Estes )
Daugiau
Pasaka –dialogas apie gyvenimą 2011-08-05

Pasaka –dialogas apie gyvenimą

Pasakų terapijoje gyvuoja nuomonė, kad jeigu vaikui pasaka neįdomi, tai reiškia tik viena: tėvai nepasiruošę dialogui apie gyvenimą, jie paprasčiausiai nori tik atlikti savo tėvišką pareigą.
Daugiau
Vaikiškos manipuliacijos šaknys 2011-08-05

Vaikiškos manipuliacijos šaknys

Kažkada žymusis Karlas Gustavas Jungas pažymėjo, kad norėdami kažką pakeisti savo vaikuose, mes, suaugusieji, pirmiausia turime atidžiai įsižiūrėti į tas keistinas savybes ir įsitikinti, kad tai nėra tie dalykai, kuriuos mums būtų geriau pakeisti savyje.
Daugiau
Agresijos virusas 2011-08-05

Agresijos virusas

Dažnai prie mūsų vaikų, kaip ir prie suaugusiųjų, „prilimpa“ įvairūs virusai. Apie virusus, susijusius su fiziologiniu imunitetu, žinoma nemažai. Mums pranešama apie „viruso paūmėjimo“ laiką ir siūlomi prevenciniai skiepai ir įvairūs gydymo būdai. Iš tiesų, kaip būtų paprasta, jeigu agresiją, kuri dažnokai lydi mūsų vaikų elgesį ir supa jų pasaulį, galima būtų priskirti virusinėms ligoms, nuo kurių yra šiokių tokių, tačiau apsaugančių ir padedančių priemonių.
Daugiau
Emocijos mūsų gyvenime 2011-08-05

Emocijos mūsų gyvenime

Dažnokai savo gyvenimo šeimininkais tampame ne mes patys, o mūsų emocijos. Jos tokios galingos, kad nepastebime, kaip joms pasiduodame. Įdomu, jeigu emocijoms galima būtų suteikti žmoniškąjį pavidalą, kaip jos atrodytų? Turbūt būtų įvairios, kaip ir emocijų pasaulis. Greičiausiai tik viena savybė būtų būdinga kiekvienai emocijai – tai gudrumas ir mokėjimas manipuliuoti.
Daugiau
   Įtampos paslaptis + atsipalaidavimo paslaptis = sielos, proto ir kūno harmonija 2011-08-05

Įtampos paslaptis + atsipalaidavimo paslaptis = sielos, proto ir kūno harmonija

Kartą vienas bokso čempionas pasakė, kad bokse svarbiausia – mokėjimas atsipalaiduoti. Pasirodo, kol koks nors raumuo įtemptas be reikalo, jis dirba ir naudoja energiją, kaip įjungta lemputė ar elektrinė viryklė. Būtent šios energijos gali neužtekti kovos pabaigoje, nes galima išsikvėpsi anksčiau laiko. Todėl svarbiausia bokse – mokėjimas būti atsipalaidavusiam ir tik smūgio momentą akimirksniu sukaupti visą jėgą kumštyje ir siųsti ją į vieną tašką.
Daugiau
Mandalos nuo streso 2011-08-05

Mandalos nuo streso

Įdomu, kaip jūs elgtumėtės, jeigu į jūsų namus ateitų nepažįstamas žmogus, ir, prisistatęs stresu, pareikštų, kad ruošiasi pas jus pagyventi neribotą laiką? Tikriausiai jūs tokio svečio net ant slenksčio neleistumėte, žinodami, kas yra stresas.Bet jeigu šis nepažįstamasis jums pasiūlytų už savo svečiavimąsi ką nors svarbaus iš materialaus pasaulio (pavyzdžiui, mašiną, naują buitinę techniką, naujus langus, namų kiną, buto remontą ar naują santechniką, stabilų atlyginimą, atostogas du kartus per metus geriausiuose pasaulio kurortuose ir pan.) Ar jūs sutiktumėte sudaryti tokį sandėrį?
Daugiau
 Angelų terapija: negatyvių emocijų kaip nebūta 2011-08-05

Angelų terapija: negatyvių emocijų kaip nebūta

Mūsų emocijos ir mes patys esame neatsiejami. Emocijos – tai mūsų pačių dalis, bet ne atvirkščiai. Kai atsitinka priešingai, t.y. mes tampame savo emocijų dalimi, virš mūsų tikrai kaupiasi debesys. Šiuo atveju ne mes vadovaujame savo gyvenimui, o mūsų emocijos.
Daugiau
© Permainų vėjas