LT / RU
Angelų terapija: negatyvių emocijų kaip nebūta
2011 m. rugpjūčio mėn. 05 d. 14:21

Angelų terapija: negatyvių emocijų kaip nebūta

Mūsų emocijos ir mes patys esame neatsiejami. Emocijos – tai mūsų pačių dalis, bet ne atvirkščiai. Kai atsitinka priešingai, t.y. mes tampame savo emocijų dalimi, virš mūsų tikrai kaupiasi debesys. Šiuo atveju ne mes vadovaujame savo gyvenimui, o mūsų emocijos.
Emocijos nuspalvina mūsų nuotaiką. Jeigu jaučiame neigiamas emocijas, vadinasi, ir mūsų nuotaika gauna tokį energijos užtaisą. Jaučiame teigiamas emocijas – nuotaika puiki ir mums prieinami vidiniai nepažinti resursai, vidinis potencialas.

Ką daryti, kad nuosavos emocijos nepakenktų mums ir kad jos visada liktų mūsų dalimi, o ne atvirkščiai?

Pirmas pasiūlymas – uždrausti negatyvias emocijas. Lengva pasakyti, bet, kaip rodo praktika, žmogui neįmanoma ką nors uždrausti. Uždraustas vaisius visada saldus ir traukia dėmesį. Draudimo supratimas ir pojūtis uždaro žmogų į kalėjimo kamerą. Argi esant tokios būsenos įmanoma rasti vietos saviraiškai, kurti gėrį, skleisti meilę ir patirti dvasinę išmintį? Juolab, kad prikaustytas dėmesys prie uždrausto vaisiaus tuo pačiu daro priklausomą nuo šito vaisiaus.

Antras pasiūlymas – apsimesti, kad jų nejauti. Įdomu, kiek užteks jėgų žmogui, kuris pasiryš tokiam išbandymui? Juk savęs neapgausi. Galima apsimesti prieš kažką, galbūt kažkam neparodyti negatyvių emocijų, bet viduje viskas kaupsis ir pradės slėgti. Tikriausiai, kad toks apsimetimas greitu laiku privers kreiptis į gydytoją dėl sveikatos problemų. Visos paslėptos negatyvios emocijos būtinai pasireikš kūne. Pavyzdžiui, pyktis labai myli mūsų kepenis. Baimė ir kaltė dievina mūsų skrandį. Nerimas mėgsta pasirodyti alergijos pavidalu ir jam labai patinka įsitaisyti mūsų galvoje ir pasireikšti migrena ar galvos skausmu. O neiškrauta nuoskaudos energija žmogaus kūne reiškiasi onkologinėmis ligomis. Žmogus gauna širdies smūgį nuo stresų ir per didelės įtampos.

“Nereikia kovoti su negatyviomis emocijomis. Reikėtų jas pakviesti „puodelio kavos“ ir geriau susipažinti”

Kaip matote, pradėti kovą su negatyviomis emocijomis neverta ir pavojinga gyvybei. Kodėl? Viskas labai paprasta, nes emocijose pasireiškia mūsų gamtinis, natūralus instinktas – patenkinti savo poreikius ir mėgautis tuo. Stodami į kovą su savo emocijomis, mes stojame į kovą su savo natūraliais poreikiais, kurie būtini išgyvenimui. Taigi negatyvių emocijų uždavinys labai svarbus – padėti mums išgyventi. Emocijos išreiškia mūsų nepatenkintus paslėptus poreikius. Kuo labiau mes nejaučiame, nesuvokiame kokio nors nepatenkinto poreikio, tuo intensyviau jis su mumis kalbės negatyvių emocijų ir jausmų kalba. Kartais iš tikrųjų surasti savo paslėptą poreikį labai sudėtinga. Šis poreikis gali susiformuoti dar vaikystėje ir kaupti savyje „ nepasireiškimo“ energiją. Bet kai tik mes „išgirsime“ tikrą poreikį ir jį patenkinsime, tada neišreikšta energija išsikrauna ir pradeda laisvai tekėti, suteikdama mums naujų jėgų. Tai, kad negatyvios emocijos turi tokią stiprią energetiką, tikra tiesa. Pažiūrėkite į bet kurį supykusį žmogų – jo gali net laukinis tigras išsigąsti. Paslaptis paprasta – negatyviose emocijose paslėpta galinga resursų, potencialo energija, o su ja naujos savaiminio atsiskleidimo šiame gyvenime ir savo aukščiausios paskirties pasiekimo galimybės.

Galime daryti išvadą, kad nereikia kovoti su savo negatyviomis emocijomis. Reikėtų jas pakviesti „ puodelio kavos“ ir arčiau susipažinti.

Susipažinimui su savo negatyviomis emocijomis galima panaudoti įvairias terapines technikas, sistemas. Save per emocijas galima pažinti izoterapijos pagalba - vaizduojamojo meno terapija. Galima pasitelkti muziką, žaidimus, pasakas, energetinius kūno kultūros užsiėmimus ( ?, joga ir pan. ), meditaciją, rebefingą ( sąmoningą kvėpavimą) ir kitas kvėpavimo technikas, kryptingą vizualizaciją. Svarbiausia – tikras žmogaus noras atsiduoti pačiam sau. Dažnokai tenka susidurti su neįsisąmoninta nauda, kurią žmogus gauna išreikšdamas savo negatyvias emocijas, tačiau ji suteikia tik trumpalaikį pasitenkinimą. Tokiu būdu žmogus pats sau priešinasi savęs pažinimo ir atsiskleidimo kelyje. Tačiau ir šioje situacijoje yra išeitis.

Siūlau į pagalbą pasikviesti metodus iš Angelų terapijos. Su kuo asocijuojasi angelai? Su šviesa, meile, šiltomis spalvomis, gerais žodžiais, išmintimi, atjauta, jėga ir, žinoma, stebuklais. Visa tai ir panaudojama Angelų terapijoje. Joje naudojamos kryptingos vizualizacijos technikos: tada jums siūloma įsivaizduoti tam tikras simbolines situacijas, vaizdus, turinčius gydomąjį poveikį. Taip pat naudojama spalvų ir šviesos terapija: tada siūloma įsivaizduoti spalvas, šviesą, kurios taip pat turi gydomąjį poveikį ir yra nukreiptos į jūsų sąmonę, pasąmonę ir vientisą „aš“. Naudojamas ir gydomasis verbalinių (žodinių) linkėjimų (galima juos pavadinti maldomis) jūsų vientisam „aš“ metodas. Mano manymu, vientisas „aš“ – tai jūsų proto, sielos ir kūno simbiozė. Šioje simbiozėje susilieja jūsų emocijos, jausmai, ego, intelektas, pasaulio suvokimas, sapnai ir tai, ką jūs žinote, tačiau nenumanote, kad žinote. Manau, kad toks „darbo kolektyvas“, susirinkęs į „talką“ jūsų garbei, turi kažką stebuklingo.

Sutikite, kartais to net nesuvokdami, mes atsakomybę už savo gyvenimą užkrauname kažkam kitam. Jeigu to neatsitiktų, mes tikriausiai nemokėtume skųstis, pykti ant kitų. Angelų terapijoje savo „tvirtą petį“, ant kurio galite užkrauti atsakomybę už savo gyvenimą, atsuka angelai, kuriuos jūs kryptingai vizualizuojate. Poveikio efektas, jeigu jūs ir netikite angelų ir aukštesnių jėgų egzistavimu, paprastas. Vizualizuodami angelą, jūs nesąmoningai pajungiate neįsisąmonintas savo galimybes ir resursus. Paprasčiau kalbant, angelas – tai jūs ir jūsų jėgos, apie kurių egzistavimą net neįtariate, bet kurias jūs turite. Jeigu žmogus įsivaizduotų save tokį, koks jis yra šią akimirką ir ką jis jaučia, mūsų civilizacija seniai degraduotų ir jokia evoliucija ir progresu net nekvepėtų. Jeigu jau žmogui būdinga galvoti, kad kažkas yra atsakingas už jo gyvenimo kokybę, tai jau susigalvoti angelą ir ant jo pečių „užkrauti“ tokius lūkesčius, patikėkite - vieni niekai.

Pats vizualizacijos procesas dėl neįpratimo gali pareikalauti šiokios tokios treniruotės. Kad „užsiaugintumėte vizualizacijos raumenis“, dažniau kreipkitės į savo angelą ar angelus su prašymais, skundais ( tačiau skundus užbaikite aiškiai išreikštu pageidavimu), klausimais, kreipkitės patarimo ir pagalbos, prašykite, kad jus apgintų. Žinokite, angelai gali viską, tik reikia jų paprašyti. Jūsų prašymai – jų veiklos gairės.

Nesistenkite būtinai įsivaizduoti angelą žmogaus pavidalu. Ši užduotis ne iš lengvųjų ( nors kažkas būtent taip ir įsivaizduos angelą ). Angelų terapija siūlo pasinaudoti spalvų vizualizacija. Tai suteikia galimybę panaudoti spalvas ir šviesą mintimis, ne tik pajusti fiziškai. Jūs nustebsite, kai pamatysite, kad sugebate ne tik galvoti apie problemas ir jų sprendimus, bet ir apie šviesą ir spalvas ir netgi jas jausti!

Užsimerkite ir įsivaizduokite, kad aplink jus balti, purūs debesys. O jūs gulite ant vieno iš jų. Įsižiūrėkite į debesų spalvą. Matote, jie keičia spalvą ir šviesos ryškumą. Kiekviena spalva turi savo gydomąją charakteristiką. Jeigu padidinsite tam tikros spalvos ryškumą, tai padidės ir gydomasis poveikis. Pažaiskite su spalvomis. Įjunkite ir išjunkite šviesą įvairiaspalviuose debesyse aplink save. Apgaubkite save įvairių spalvų debesimis ir mėgaukitės tuo. Pasipasakokite savo problemas spalvų ir šviesų vaizdams, ko nors paprašykite ( tik nesakykite, kad jūsų prašymas būtinai turi būti įvykdytas, tegu apie tai galvoja angelai, arba paprašykite, kad prašymas būtų įgyvendintas taip, kaip jūs sugalvojote ir dar geriau), paprašykite patarimo, atsakymų į jus varginančius klausimus. Skirkite tam laiko tiek, kiek jums reikia, kad galėtumėte pasimėgauti spalvomis ir šviesa, pabendrauti, o paskui sugrįžkite ten, kur pradėjote „ kelionę ant debesų“.

Žinote, jeigu spalvos žmogaus gyvenime neturėtų visiškai jokios reikšmės, tai dauguma paveikslų neturėtų jokios vertės. Daug dailėtyrininkų, antikvarinių paveikslų kolekcionierių, dizainerių, stilistų, jau nekalbant apie dailininkus, liktų be darbo. Taip kad dėl spalvų ir šviesos poveikio žmogui netenka abejoti.

Angeliškų spalvų simboliai.

Šiek tiek apie angeliškų spalvų simbolius. Angelų terapijoje „iškviesti“ spalvą reiškia „susijungti“ su savo angelu.

Balta spalva – tai spalva, kuriai reikia papasakoti apie savo nerimą, nuogąstavimus, negalavimus. Šios spalvos angelas būtinai apgins jus. Tai angelo sargo spalva. Viską, ką jūs apgaubiate balta spalva, iškart atsiduria po galingu, nepramušamu apsauginiu sluoksniu. Balta spalva ir šviesa pripildo žmogų meilės. Balta spalva gali išvalyti žmogų nuo įvairių „nešvarumų“.

Balta spalva su gelsvu atspalviu - tai angelas, kuris reikalingas žmogui, norinčiam atsikratyti liūdesio.

Šviesiai geltona – tokios spalvos angelas užgydys patirtų nuoskaudų žaizdas ir padės atleisti, išmokys atsiprašyti.

Žydrai balta spalva - tokios spalvos angelas padeda moterims įveikti priešmenstruacinius sindromus ir reguliuoja moteriškus ciklus.

Šviesiai žydra - šios spalvos angelas padės sutvarkyti asmeninį gyvenimą ir santykius darbe.

Tamsiai žydra – šis angelas pagerina atmintį ir stimuliuoja smegenų darbą.

Violetinė spalva - tokios spalvos angelas padeda žmogui netapti savo emocijų auka, padeda su jomis susitvarkyti ir jas transformuoti.

Aukso spalva - tai atleidimo ir besąlygiškos meilės angelo spalva. Ši spalva suteikia jėgų patikėti, stiprina tikėjimą.

Smaragdo žalumo spalva - tai spalva gydytoja. Viską, ką skauda, mintimis „siųskite“ išgydyti šiai spalvai. Ši spalva gali gydyti kūno ligas. Apgaubti smaragdo žalumo spalva jūs galite ne tik save, bet ir savo susirgusius artimuosius, draugus, gyvūnus.

Šviesiai žalia - šios spalvos angelas padės atsikratyti nerimo ir atneš sielos ramybę.

Rožinė spalva - tai angelo sargo spalva nuo įvairios neigiamos įtakos jums. Panaudokite ją nuo apkalbų, niurzglių, negatyviai nusiteikusių žmonių.

Purpurinė spalva - angelo spalva, sauganti žmogaus psichiką.. Jis priešinasi psichinėms atakoms prieš žmogų. Tokios atakos mūsų gyvenime ne naujiena, todėl net žiūrėdami naujienas per televizorių apsigaubkite purpurine spalva.

Vario raudonumo spalva – tokios spalvos angelas išlaisvins nuo nerimo, susijusio su kūrybiniais planais. Tai nepakeičiamas nėščių moterų pagalbininkas - jis gydo ir padeda gimdymo metu.

Vaivorykštės spalva – tai angelo burtininko, kuriame susilieja didi išmintis ir galinga magiška jėga, švytėjimas. Šis švytėjimas gali padėti dvasinio tobulėjimo kelyje. Gali išsklaidyti abejones dėl savo galimybių ir gabumų.


Dabar šiek tiek apie kreipimąsi į vizualizuojamą angelą. Jūsų kreipimasis į angelą – tai „prisijungimas“ prie jo, prie jėgos, paslėptos jame. Todėl drąsiau kreipkitės ir priimkite visus jausmus, mintis, emocijas, iškylančias „pokalbyje“ su angelu.


Baigdama siūlau pasinaudoti angelų terapijos metodais ir pasiduoti savo fantazijoms vizualizuojant angelus, kurie gali jums padėti. Naudodamiesi angelų terapijos metodais, jūs mokotės gyventi, pajusti gyvenimą iš vidaus ir iš išorės „ angeliškai“, su angeliška šviesa, angeliškomis spalvomis, angeliškais nusistatymais, su angeliška jėga, drąsa, džiaugsmu, meile, ir išmintimi.

Linkėdama gerų permainų vėjo,

Viktorija Grigorjeva

Psichologė, dirbtuvės “Permainų vėjas“ autorė.

Žurnalas „Palmiros žvaigždės“ (kitokia psichologija) 2010 lapkritis.


© Permainų vėjas