LT / RUSeminaras

“Skaitymo skatinimo metodai ir priemonės”.

Seminaro data ir vieta:

 2019 m. (5 akad. val.) Vilniuje, Laisvės pr. 58 (Tarptautinėje teisės ir verslo mokykloje)

 2019 m. (5 akad. val.) Kaune, Raguvos g. 7 (Kolpingo kolegijoje).

Išmaniosios technologijos tapo svarbia šiuolaikinio pasaulio dalimi ir dažnas vaikas neįsivaizduoja savo laisvalaikio be mobiliojo telefono ar kompiuterio. Vaikai daug mažiau skaito, to pasekmė – užsisklendimas, skurdus žodynas, bendravimo problemos, emocinio intelekto stoka. Kaip nuo mažens sudominti vaikus knygomis bei paskatinti juos skaityti? Atsakyti į šiuos klausimus padės seminaro metu pateikti skaitymo skatinimo metodai ir priemonės.

Seminaras tinka žmonėms, auginantiems ar dirbantiems su vaikais, kurių amžius nuo 2 iki 10 metų.


Seminaro temos:

Suaugusiojo vaidmuo formuojant vaiko susidomėjimą knygų skaitymu;

Skaitymo svarba ugdant vaiko emocinį intelektą;

Kaip valdyti nuotykius knygose taip pat kaip kompiuteriniuose žaidimuose;

Savo kūrinio sukūrimas ir aptarimas.

Kitų autorių kūrinių aptarimas kaip skaitymo skatinimo, kūrybiškumo lavinimo priemonė;

Metodai greitam skaitymui;

Pasakų terapijos principai. Pasakų kūrimo ir aptarimo metodai;

Vladimiro Propo kortos – pasakų konstruktorius, mokantis vaiką atsiminti istorijos ar pasakos

siužetą, atpasakoti tai, ką perskaitė ar išklausė.

Seminare bus pateikta ne tik teorija, bet ir praktinės užduotys. Kiekvienas dalyvis gaus Propo kortų komplektą, seminaro skaidres bei seminare aptartų metodų taikymo taisykles.

 

Seminaro kaina​ - 35 eur. Į kainą įskaičiuotos visos priemonės, metodinė medžiaga. Arbata ir sausainiais vaišiname. Dalyviams bus įteikti pažymėjimai.

Registracija bus patvirtinta gavus avansinį mokėjimą – 20 eur. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaitas.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643

Registracija ir informacija el. paštu: spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309, Eglė


 

Kviečiame Jus į praktinius kūrybinius  seminarus

"Tapyba vandeniu ir smėliu"

Seminarai vyks:

 2019m.  (vanduo);  (smėlis)

 Vilniuje (vieta bus paskelbta vėliau).

 

Šie seminarai skirti tėveliams, vaikų ugdymo specialistams, norintiems savarankiškai taikyti šias metodikas užsiimant su vaikais, taip pat visiems, kurie nori prasmingai ir kūrybiškai praleisti laisvalaikį.

Vanduo ir smėlis (druska) – tai puikios kūrybinės priemonės, tinkamos vaikų nuo 1,5 – 2 metų bei suaugusiųjų užsiėmimams. Užsiėmimai su šiomis priemonėmis daro neabejotiną terapinį poveikį – ramina, leidžia pasinerti į magišką, užburiantį procesą, nuo kurio sunku atsitraukti. Net hiperaktyvūs vaikai sugeba šiame procese ramiai išbūti 20 – 25 min. Užsiėmimų metu lavinamas vaikų kūrybiškumas, fantazija, dėmesio koncentracija, kruopštumas, smulkioji motorika, patiriamas “Čia ir dabar” buvimo džiaugsmas.

 Seminaras „Tapyba ant vandens”.

Šio seminaro metu Jūs susipažinsite su autorine tapybos ant vandens metodika, tapybos priemonių paruošimo technologija, sužinosite, kaip šias priemones naudoti dirbant su vaikais bei mokysitės sukurti terapinę piešimo proceso atmosferą. Piešdami ant vandens sukursite daug originalių paveiksliukų, patys patirsite kūrybos džiaugsmą.

Seminaras vyks

 Seminaras “Piešimas spalvotu smėliu“.

Šio seminaro metu Jūs sužinosite, kaip kurti paveikslus iš spalvoto smėlio ir druskos, sužinosite, kaip pasigaminti eskizus smėlio paveikslams, išmoksite dažyti druską. Sužinosite, kaip kūrybiškai panaudoti smėlį ir druską užsiėmimuose su vaikais bei mokysitės sukurti terapinę kūrybinio proceso atmosferą. Užsiėmimo metu patys pasinersite į smagų kūrybinį procesą – išbandysite 5 skirtingas piešimo smėliu ir druska technikas, pasigaminsite paveiksliukus ir kitus originalius darbelius iš spalvoto smėlio ir druskos. Šie darbeliai (kalėdine tematika) puikiai tiks papuošti namus artėjančių švenčių proga.

Seminaras vyks

Seminarų vieta:

Kaina: vieno seminaro – 30 eur, už abu seminarus – 50 eur. Į kainą įskaičiuotos visos medžiagos ir priemonės. Arbata ir sausainiais vaišiname. Dalyviams bus įteikti pažymėjimai.

Būtina išankstinė registracija. Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija patvirtinama pervedus 10 eur. avansinį mokestį už kiekvieną seminarą. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaitas. Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643. Registracija ir informacija apie kt seminarus http://www.tevuakademija.lt, el. paštu spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309, Eglė

 Rekvizitai apmokėjimui: VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643. Informacija el. paštu spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309, Eglė

 

 

Kviečiame tėvus ir vaikų ugdymo specialistus į teorinį-praktinį seminarą

„ Vaiko agresija: priežastys, prevencijos ir korekcijos metodai"

Seminaras vyks:

2019 m. (5 akad. val.) Vilniuje, Laisvės pr. 58 (Aukštoji teisės ir verslo mokykla);

2019 m.  (5 akad. val.) Kaune (vieta bus paskelbta vėliau)


Seminaro teorinės dalies temos:

Kas yra agresija? Agresijos rūšys. Vaikų konfliktai. Agresijos požymiai. Vaiko agresijos priežastys. Kaip elgtis su agresyviu vaiku? Kaip koreguoti agresyvų vaiko elgesį? “Agresyvūs” žaidimai: kam, kada ir kaip? Nuo įtampos iki agresijos - vienas žingsnis. Žaidimų terapija pykčio prevencijai. Vaikų kandžiojimosi priežastys. Kaip formuoti vaikui saugumo įgūdžius. Emocijų ir savikontrolės abėcėlė. Darbas su jausmais. Konstruktyvių bendravimo įgūdžių formavimas, kritikos, pralaimėjimo priėmimas.

Seminaro praktinės dalies metu žaisime įtampą ir pyktį mažinančius žaidimus, mokysimės kontroliuoti savo ir vaikų neigiamas emocijas.

Į seminaro kainą įskaičiuota metodinė medžiaga, pažymėjimai. Arbata ir sausainiais vaišiname.

Seminaro kaina – 35 eur. Registracija patvirtinama pervedus 15 eur. avansinį mokestį. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaita-faktūras.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643

Registracija ir informacija el. paštu spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309

 

 

 

Kviečiame į dviejų teorinių-praktinių seminarų ciklą:

„Žaidimų terapija: prasmingi žaidimai vaikams"

ir

“Smulkiosios motorikos vystymosi ypatumai ir lavinamieji metodai“.


Seminarai vyks:

2019m. Vilniuje

2019m.  Kaune.

Seminarai skirti vaikų ugdymo specialistams ir tėvams, auginantiems vaikučius iki 9 metų.

 


I seminaras „Žaidimų terapija: prasmingi žaidimai vaikams".

Spartus šiuolaikinio gyvenimo tempas lemia tai, kad vis rečiau žaidžiame su vaikais. Tačiau turime žinoti, kad žaidimas vaikui – svarbiausia jo gyvenimo dalis. Žaidimo pagalba galime padėti vaikui išspręsti daugybę problemų: žaisdami „socialinius“ žaidimus, padedame vaikui lengviau apsiprasti nepažįstamoje socialinėje aplinkoje su kitomis, nei jie įpratę, taisyklėmis, „apsipratimo“ žaidimai padeda vaikui lengviau apsiprasti darželyje, mokykloje, naujoje gyvenamoje vietoje, „komandiniai“ žaidimai padeda vaikui pasijusti komandos dalimi ir lengviau rasti bendrą kalbą su savo bendraamžiais. Žaidimų pagalba lavinama vaiko atmintis ir dėmesys, gebėjimas susikaupti, rašyti, skaičiuoti, piešti ir kurti.

Žaidimas vaikui reiškia tą patį, ką suaugusiajam kalba. Kai nemoka kažko pasakyti, vaikas į pagalbą pasikviečia žaisliukus – žaisdamas jis kalba, bendrauja su savimi ir aplinkiniu pasauliu, perteikia savo jausmus ir patirtį. Kuo daugiau vaikas žaidžia, tuo geriau jis susitvarko su savo emocijomis, atgauna vidinę harmoniją, mažiau pasireiškia pykčio, agresijos protrūkiai, vaikų konfliktai. Mūsų, suaugusiųjų, tikslas – išmokti žaisti su vaikais, suprasti jų žaidimų kalbą ir tapti svarbia vaiko vidinio pasaulio dalimi. Žaidimo pagalba yra koreguojamas vaiko elgesys. Žaisdami kartu su vaikais, mes vienareikšmiškai stipriname emocinį ryšį su jais: vaikui smagu, kai mama žaidžia su mašinytėmis arba tėtis skalbia lėlių rūbelius. Žaidimo pagalba lavinamas vaikų emocinis intelektas.

Seminaro metu susipažinsite su:

- žaidimų nauda ir funkcijomis;

- prasmingų žaidimų taisyklėmis;

- žaisliukų kalba;

- žaidimais be žaisliukų;

- žaidimų specialisto funkcija;

- žaidimų terapija;

- žaidimų terapijos metodais;

- žaidimų kūrimo metodais;

- stalo žaidimų kūryba.

Praktinės seminaro dalies metu žaisime žaidimus, padedančius adaptuotis darželyje, mokykloje ar kitoje socialinėje aplinkoje, atsipalaidavimo, komandinius, atmintį ir dėmesį, gebėjimą susikaupti, mokytis bei kurti lavinančius žaidimus. Kursime stalo žaidimus.

II seminaras: “Smulkiosios motorikos vystymosi ypatumai ir lavinamieji metodai“.

Šiuolaikinis vaikų gyvenimas tampa neatsiejamas nuo kompiuterinių technologijų (planšečių, išmaniųjų telefonų ir pan.), kurios užvaldo vaikų laisvalaikį, neretai sukeldamos vaikams psichologinę priklausomybę ir iš to kylančias “sunkaus” auklėjimo, vaikų netinkamo elgesio problemas. Norėdami atitraukti vaikus nuo neretai žalojantį poveikį darančių užsiėmimų, turime pasiūlyti jiems kitą - įdomią ir tuo pačiu naudingą - veiklą. Seminaro metu sužinosite, kaip vaikus įtraukti į prasmingą, kūrybinį mąstymą skatinančią veiklą, susijusią su smulkiosios motorikos lavinimu.

Kodėl taip svarbu lavinti vaikų smulkiosios motorikos gebėjimus? Pagal rankos smulkiosios motorikos išsivystymą sprendžiamas vaiko pasiruošimas mokyklai. Vaikams su gerai išvystytais smulkiosios motorikos gebėjimais geriau sekasi logiškai mąstyti, samprotauti, jie turi geresnę atmintį, ilgiau išlaiko dėmesį bei greičiau išmoksta kalbėti. Taip yra dėl to, kad žmogaus smegenyse esantys centrai, atsakingi už kalbą ir pirštų judėjimą, yra arti vienas kito. Lavinant smulkiąją motoriką aktyvinamos smegenų zonos, atsakingos už kalbą, todėl sparčiau vystosi vaiko gebėjimas kalbėti.

Smulkiosios motorikos lavinimas taip pat gerina vaikų judesių koordinaciją, vaizdinę, regimąją ir judėjimo atmintį. Rankos pirštukai tampa lankstesni, gerėja abiejų rankų judesių koordinacija. Tai padeda ugdyti vaiko savarankiškumą, palengvina mokymosi procesą, spartina rašymo įgūdžių formavimąsi, didina vaiko pasitikėjimą savimi.

Seminaro temos:

- vaikų smulkiosios motorikos vystymosi ypatumai;

- smulkiąją motoriką lavinantys žaidimai;

- pirštukų jogos pratimai;

- smulkiosios motorikos lavinimo metodai ir priemonės (audiniai, plastilinas, putplastis,

kreidelės, smėlis, siūlai,vielos, makaronai, dažai, popierius).

Seminaro metu vyks ir praktiniai užsiėmimai – žaisime, mokysimės pratimų, išbandysime daug kūrybinės, produktyvios veiklos metodų.

Seminarų kaina​:

Viso seminarų ciklo (dviejų) seminarų kaina: 60 Eur. Vieno pasirinkto seminaro kaina: 35 Eur.

Būtina išankstinė registracija. Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija patvirtinama pervedus 10 Eur avansinį mokestį už kiekvieną seminarą. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaitas.

Į seminaro kainą įskaičiuota metodinė medžiaga, pažymėjimai. Arbata ir sausainiais vaišiname. Tikslią seminaro vietą (auditorijos Nr.) pranešime užsiregistravusiems.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643

Registracija ir informacija el. paštu spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309Praktinis seminaras

"NEIGIAMOS SUAUGUSIOJO EMOCIJOS:

kaip nuo jų apsaugoti vaikus".

Seminaras vyks:

2019 m.Laisvės pr. 58, Vilniuje (Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla);

2019 m. Kaune, Kolpingo kolegijoje Raguvos. g 7.

 

Seminaras skirtas tėvams, ugdymo specialistams, socialiniams darbuotojams ir kitiems žmonėms, užsiimantiems vaikų ugdymu bei auklėjimu.

Vaiko ugdymas ir auklėjimas – nelengvas, daug kantrybės ir išminties reikalaujantis darbas. Esant intensyviam gyvenimo tempui, norisi viską suspėti ir atlikti kaip įmanoma geriau. Patiriamas nuolatinis stresas sukelia daugybę neigiamų emocijų, kurias nejučia išliejame auklėdami vaikus. O vaikai – lyg lakmuso popierėliai, sugeria visas mūsų neigiamas emocijas ir patys pradeda elgtis netinkamai. Norėdami išauginti gerus, socialius vaikus, turime patys mokėti valdyti savo neigiamas emocijas. Tam reikia suvokti emocinio pasaulio prigimtį, savo patirties ir gautos informacijos svarbą bei poveikį emocijoms, žinoti ir mokėti taikyti emocijų valdymo metodus.

Taigi šiame seminare ieškosime atsakymų į klausimus: kaip valdyti emocijas, nerėkti ant vaikų, kaip rasti kelią iš aklavietės? Kas įvyksta su augančia įtampa ir kaip iš jos išsilaisvinti?

Seminaro tikslas - ne tik suteikti teorinių žinių apie emocijų pasaulį, bet ir praktiškai supažindinti su metodais, padedančiais valdyti savo emocijas.

Seminaro temos:

1. Emocinio pasaulio prigimtis (kas yra emocijos, kam jos duotos? Kodėl svarbu suprasti emocijas?

Jausmų nuslopinimas).

2. Tinkamas patiriamų emocijų priėmimas (kaip sąmoningai priimti emocijas? Kaip dirbti su savo

emocijomis? Kaip pradėti puoselėti realius lūkesčius?)

3. Žinios apie emocijų valdymą (pagrindiniai sveikatos principai; negatyvios energijos iškrovimo

būdai; baziniai žmogaus poreikiai).

4. Žmogaus poreikiai ir emocijos, jų tarpusavio ryšys.

5. Kaip nešaukti ant vaikų? Kodėl rėkimas neefektyvus? Kokios žinios padeda susilaikyti nuo

netinkamo elgesio? Praktiniai užsiėmimai.

6. Palaikymo žodžiai sau ir vaikui. Kaip juos visada prisiminti ir pasakyti? Praktiniai užsiėmimai.

 

Kaina ​– 35 Eur.

Registracija patvirtinama pervedus 15 Eur avansinį mokestį. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaitas faktūras.

Į seminaro kainą įskaičiuota metodinė medžiaga, pažymėjimai. Arbata ir sausainiais vaišiname.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ „Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643

Registracija ir informacija el. paštu ​spalvumiestas@gmail.com​, tel. 8698 22309


Tiesioginis vebinaras: Vaiko adaptacija darželyje


Vaiko adaptacija darželyje - nelengvas uždavinys visiems šio proceso dalyviams - vaikui, tėveliams, pedagogui. Todėl labai svarbus saugaus santykio tarp visų proceso dalyvių sukūrimas ir bendradarbiavimas.

Šis seminaras skirtas tėveliams, kurie ruošiasi vaiką leisti į darželį ar susiduria su sunkia vaiko adaptacija, kurių vaikai dažnai serga ir adaptacijos procesas yra užsitęsęs, taip pat tiems, kurių vaikai pakeitė ar ruošiasi keisti darželį. Seminaras skirtas ir ikimokyklinio amžiaus vaikų pedagogams.

Seminaro temos:

Kas yra adaptacija?

Adaptacijos darželyje dalyviai: vaikas, tėvai, pedagogas. Nuo ko pradėti adaptacijos procesą?

Kaip pratinti vaiką prie darželio? Adekvačios reakcijos į naujus gyvenimo pokyčius formavimas.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogo vaidmuo adaptacijos procese.

Tėvų lūkesčiai ir vaidmuo adaptacijos metu.

Kaip reikėtų elgtis namuose ir darželyje, kad adaptacija vyktų greičiau ir be psichologinių traumų?

Žaidimai, padedantys greičiau adaptuotis darželyje.

Apie pagrindinės vaiko baimės adaptacijos laikotarpiu per terapinė spalvinimo ir skaitymo knygelė „Visa tiesa apie darželį“ ir kiti įveikimo būdai.

Seminaro metu dalyviai gaus ne tik teorinių žinių, bet ir konkrečių namų darbų, praktinių užduočių adaptacijos procesui palengvinti.

Seminaro data ir laikas: 2019.06.25; 18.30-20.00

Bilietas 1 dalyviui - 15 eur. (perkant bilietą tiesioginiam vebinarui būtina nurodyti el.paštą, kuriuo bus išsiusta prisijungimo nuorodą).

Bilietus pirkti: https://tickets.paysera.com/lt-LT/event/internetinis-seminaras-vaiko-adaptacijos-darzelyje-procesas

Informacija el. paštu spdirbtuves@gmail.com.

 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

© Permainų vėjas