LT / RU
Pasakų dirbtuvės «Permainų vėjas» kviečia

visus norinčius išmokti 

aptarinėti ir kurti pasakas

sau ir savo vaikams

į apmokymų trijų seminarų ciklą


«Pasakų terapija - raktas į vaiko pasaulį»


 Seminarą ves psichologė, pasakų dirbtuvės „Permainų vėjas“ įkūrėja ir autorė Viktorija Grigorjeva.

 Seminaras vyks: 2018m.balandžio 15d. 10.00-15.15 val.


Šiuolaikinis gyvenimas ir jo greitas tempas gana anksti pripratina vaikus prie informacinių technologijų (planšečių, išmaniųjų telefonų, TV) Vaikai nebenori skaityti knygų, to pasekmė – skurdus žodynas, bendravimo problemos, emocinio intelekto stoka. Kaip paskatinti vaikus skaityti, ir kaip mums patiems prisiversti skaityti kartu su vaiku? Ar reikia skaityti vaikui, kuris lanko mokyklą? Atsakyti į šiuos klausimus padės pasakų terapijos metodai.

Pasakų kūrimas ir aptarimas su vaikais padeda labiau suprasti vaiko emocijas, jausmus, patirtį. Pasakos gali padėti vaikams atsikratyti baimių, neigiamų emocijų, jos moko užjausti, padėti kitiems, ugdo vaikų kūrybiškumą, originalų mąstymą, kalbos įgūdžius, emocinį intelektą. Pasakas gali kurti ir patys vaikai, padedant suaugusiems, tik reikia išmokti ir perprasti jų kūrimo ir aptarimo taisykles..


 I seminaras „Pasakų terapijos įvadas, rūšys ir metodai“ – teorinė dalis (nuo 10.00 iki 11.30 val.)


Seminaro temos:

 - Kas yra pasakų terapija?

- Pasakų rūšys

- Meditacinės pasakos

- Darbo su pasakomis metodai

- Pasakų terapijos metodai

- Kas yra pasakininkas?

- Kas yra pasaka ir kokia iš jos nauda?

- Kodėl dažnai vaikai nenori klausyti pasakų ir kaip sudominti vaikus?

- Susipažinsime su metodais, padedančiais išmokti vaikui greitai ir produktyviai skaityti.

- Kokia savos pasakos kūrimo struktūra ir kokios pagrindinės taisyklės kuriant pasaką?


II seminaras “Pasakų analizavimo metodai” – praktinė dalis (nuo 12.00 iki 13.30 val.)


Seminaro temos:

-Dėl ko su vaikais būtina kurti ir aptarinėti pasakas? Pasakų kūrybos ir aptarimo etika.

-Skirtingi pasakų aptarimo būdai. Pasakų analizavimo eiga. Klausimų seka.

-Pasakų analizavimo metodai. „Pasakiški“ problemų sprendimo būdai. Pasakų apmąstymo ir

aptarimo schema.

-Žaidimo „Svajonių rūmai“ pristatymas.


III seminaras “Pasakų kūrimo metodai” – praktinė dalis ( nuo 13.45 iki 15.15 val.)


Seminaro temos:

 -Pagalba suaugusiajam kuriant pasakas.

-Pasakų kūrimo metodai.

-Vladimiro Propo kortos – pasakų konstruktorius.

-Pagrindinių pasakų personažų simbolinės reikšmės.

-Pasakos kūrybiniam darbui su vaikais.

-Pasakos kūrimo pagal įžangas metodo pristatymas.

Seminaro lektorė – Viktorija Grigorjeva. Viktorija yra psichologė, pasakų dirbtuvių “Permainų vėjas” įkūrėja ir autorė, sukūrusi 10 terapinių pasakų ciklą “Šviesuliukai” vaikams “ankstukams”, 7 metus vedanti dailės terapijos bei kūrybiškumo ugdymo užsiėmimus vaikams bei seminarus apie pasakų, žaidimų terapiją, vaikų ugdymo ir auklėjimo ypatumus. Reiki meistrė, besidominti angelų terapija ir ją taikanti savo darbe, šeimų konsultantė, vaikų draugė ir mylinti mama.

Kaina: Viso ciklo (trijų seminarų) kaina - 50 eur. Į kainą įskaičiuotos visos priemonės, metodinė medžiaga. Arbata ir sausainiais vaišiname. Dalyviams bus įteikti pažymėjimai.

Seminarai vyks Vilniuje, Laisvės pr. 77D.

Registracija bus patvirtinta gavus avansinį mokėjimą – 20 eur.

Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaitas.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643

Registracija ir informacija el. paštu: spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309, Eglė

 


Kviečiame Jus į kūrybinius - mokomuosius seminarus:

Vanduo ir smėlis: „ "Pasakiškos" kūrybinės – terapinės priemonės“

 

Seminaras „Pasakų raštai ant vandens“

 

Seminaras „Smėlio pasakų paveikslai“

 

 

 

Seminarą ves psichologė, pasakų dirbtuvės „Permainų vėjas“ įkūrėja ir autorė Viktorija Grigorjeva.

 

Šie seminarai skirti tiems, kas nori išmokti dirbti su kūrybinėmis - terapinėmis priemonėmis - smėliu ir vandeniu ir šią metodiką taikyti savarankiškai užsiimant su vaikais, taip pat ir tiems, kas nori tiesiog pailsėti po darbų ir pasinerti į smagų, atpalaiduojantį puikių terapinių priemonių pasaulį. Seminaruose gali dalyvauti suaugusieji ir vaikai nuo 6 metų.

Vanduo ir smėlis – tai puiki kūrybinė - terapinė priemonė, tinkama vaikų nuo 1,5 - 2 metų bei suaugusiųjų užsiėmimams. Užsiėmimai su šiomis „pasakiškomis“ priemonėmis daro neabejotiną terapinį poveikį – ramina, leidžia pasinerti į magišką, užburiantį procesą, nuo kurio sunku atsitraukti. Net hiperaktyvūs vaikai sugeba šiame procese ramiai išbūti 20 – 25 min. Užsiėmimų metu lavinamas vaikų kūrybiškumas, kruopštumas, smulkioji motorika.

Piešti su smėliu ir vandeniu galima ir namų sąlygomis, užsiėmimai gali būti suorganizuoti darželiuose, mokyklose, viešose erdvėse ir pan. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, į kurį noriai įsitraukia ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Ateikite į seminarus ir sužinosite, kaip savo laisvalaikį praturtinti įdomia ir naudinga veikla. O namus papuošite savo rankomis sukurtais originaliais kūriniais.

Seminaras „Pasakų raštai ant vandens“

Šio seminaro metu Jūs susipažinsite su autorine piešimo ant vandens metodika, piešimo priemonių paruošimo technologija, sužinosite, kaip šias priemones naudoti dirbant su vaikais bei mokysitės sukurti „pasakišką“ piešimo proceso atmosferą. Dalyvavusiems seminare bus įteikti dalyvio pažymėjimai.

Seminaras „Smėlio pasakų paveikslai“

Šio seminaro metu Jūs sužinosite, kaip kurti paveikslus iš spalvoto smėlio ir druskos, pasidarysite ruošinius smėlio paveikslams, išmoksite dažyti druską. Sužinosite, kaip kūrybiškai panaudoti smėlį ir druską užsiėmimuose su vaikais bei mokysitės sukurti „pasakišką“ kūrybinio proceso atmosferą.

 

Seminarų vieta: menų studija Laisvės pr.77D., Vilnius.

Kaina: vieno seminaro – 20 eur, už abu seminarus – 35 eur. Į kainą įskaičiuotos visos medžiagos ir priemonės. Arbata ir sausainiais vaišiname. Dalyviams bus įteikti pažymėjimai.

Būtina išankstinė registracija. Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija patvirtinama pervedus 10 eur. avansinį mokestį už kiekvieną seminarą. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaitas.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643. Registracija ir informacija el. paštu spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309, Eglė


 

 

 

 


Kviečiame tėvus ir vaikų ugdymo specialistus į teorinį-praktinį seminarą

" Vaiko agresija: priežastys, prevencijos ir korekcijos metodai".

Seminaras vyks 2018 m. gegužės 13d. nuo 10.30 iki 15.00 val. Vilniuje, Laisvės pr.58 (tikslią seminaro vietą pranešime užsiregistravusiems).


Seminaro teorinės dalies temos:

Kas yra agresija? Agresijos rūšys. Vaikų konfliktai. Agresijos požymiai. Vaiko agresijos priežastys. Kaip elgtis su agresyviu vaiku? Kaip koreguoti agresyvų vaiko elgesį? “Agresyvūs” žaidimai: kam, kada ir kaip? Nuo įtampos iki agresijos - vienas žingsnis. Žaidimų terapija pykčio prevencijai. Vaikų kandžiojimosi priežastys. Kaip formuoti vaikui saugumo įgūdžius. Emocijų ir savikontrolės abėcėlė. Darbas su jausmais. Konstruktyvių bendravimo įgūdžių formavimas, kritikos, pralaimėjimo priėmimas.

Seminaro praktinės dalies metu žaisime įtampą ir pyktį mažinančius žaidimus, mokysimės kontroliuoti ir valdyti savo ir vaikų neigiamas emocijas.

Į seminaro kainą įskaičiuota metodinė medžiaga, pažymėjimai. Arbata ir sausainiais vaišiname.

Seminaro kaina – 35 eur. Registracija patvirtinama pervedus 15 eur. avansinį mokestį. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643

Registracija ir informacija el. paštu spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309

 

 

 

Kviečiame į dviejų teorinių-praktinių seminarų ciklą:

 

„Žaidimų terapija: prasmingi žaidimai vaikams"

ir

“Protingos“ vaikiškos rankos: smulkiosios motorikos vystymosi ypatumai ir lavinamieji metodai“

 Seminarai vyks: 2018 kovo 25d. 10.00-17.00. Vilniuje

Seminarai skirti vaikų ugdymo specialistams ir tėvams, auginantiems vaikučius iki 9 metų.

Apie lektorę: Viktorija Grigorjeva yra psichologė, pasakų dirbtuvių “Permainų vėjas” įkūrėja ir autorė, sukūrusi 10 terapinių pasakų ciklą “Šviesuliukai” vaikams “ankstukams”, 7 metus vedanti dailės terapijos bei kūrybiškumo ugdymo užsiėmimus vaikams bei seminarus apie pasakų, žaidimų terapiją, vaikų ugdymo ir auklėjimo ypatumus. Reiki meistrė, besidominti angelų terapija ir ją taikanti savo darbe, šeimų konsultantė, vaikų draugė ir mylinti mama.


I seminaras:

„Žaidimų terapija: prasmingi žaidimai vaikams"

Seminaro data: 2018 m. kovo 25 d. nuo 10.00 iki 13.30 val.

Tikriausiai nenustebsite išgirdę, kad vaikui žaidimas – svarbiausia jo gyvenimo dalis. Ar žinote, kad su vaiku galima žaisti „socialinius“ žaidimus (norint padėti vaikui lengviau apsiprasti socialinėje aplinkoje, kurioje yra skirtingi žmonės bei nevienodos taisyklės), „adaptuojančius“ žaidimus (norint padėti vaikui lengviau adaptuotis darželyje, mokykloje, naujoje gyvenamoje vietoje), „komandinius“ žaidimus (norint padėti vaikui pasijusti komandos dalimi ir lengviau rasti bendrą kalbą su savo bendraamžiais)? Ir kad žaidimų pagalba galima lavinti vaiko atmintį ir dėmesį, gebėjimą susikaupti, rašyti, skaičiuoti, piešti ir kurti?

Žaidimas vaikui reiškia tą patį, ką suaugusiajam kalba. Kai nemoka kažko pasakyti, vaikas į pagalbą pasikviečia žaisliukus– žaisdamas jis kalba, bendrauja su savimi ir aplinkiniu pasauliu, perteikia savo jausmus ir patirtį. Kuo daugiau vaikas žaidžia, tuo geriau jis susitvarko su savo emocijomis, atgauna vidinę harmoniją, mažiau pasireiškia pykčio, agresijos protrūkiai, vaikų konfliktai. Mūsų, suaugusiųjų, tikslas – išmokti žaisti su vaikais, suprasti jų žaidimų kalbą ir tapti svarbia vaiko vidinio pasaulio dalimi. Žaidimo pagalba yra koreguojamas vaiko elgesys. Žaisdami kartu su savo vaikais, mes vienareikšmiškai stipriname emocinį ryšį su jais: vaikui smagu, kai mama žaidžia su mašinytėmis arba tėtis skalbia lėlių rūbelius. Žaidimo pagalba lavinamas vaikų emocinis intelektas.


Seminaro metu susipažinsite su:

- žaidimų nauda ir funkcijomis;

- prasmingų žaidimų taisyklėmis;

- žaisliukų kalba;

- žaidimais be žaisliukų;

- žaidimų specialisto funkcija;

- žaidimų terapija;

- žaidimų terapijos metodais;

- žaidimų kūrimo metodais;

- stalo žaidimų kūryba.

Praktinės seminaro dalies metu žaisime žaidimus, padedančius adaptuotis darželyje , mokykloje ar kitoje socialinėje aplinkoje, atsipalaidavimo, komandinius, atmintį ir dėmesį, gebėjimą susikaupti, mokytis bei kurti lavinančius žaidimus. Kursime stalo žaidimus.


II seminaras:

“Protingos“ vaikiškos rankos: smulkiosios motorikos vystymosi ypatumai ir lavinamieji metodai“

Seminaro data: 2018 m. kovo 25 d. nuo 14.30 iki 17.00 val.


Šiuolaikinis gyvenimas gana anksti pritraukia vaikų dėmesį prie kompiuterinių technologijų (planšečių, išmaniųjų telefonų ir pan.), kurios deja nelavina vaikų kūrybiškumo bei smulkiosios motorikos. Norint, kad vaikai atsitrauktų nuo šių žaidimų, reikia pasiūlyti jiems įdomią ir tuo pačiu naudingą veiklą. Seminaro metu sužinosite, kaip užimti vaikus sutelkiant jų dėmesį, skatinant norą kurti bei tuo pačiu lavinant smulkiąją motoriką.

Kodėl taip svarbu lavinti vaikų smulkiąją motoriką? Pagal rankos smulkiosios motorikos išsivystymą sprendžiamas vaiko pasiruošimas mokyklai. Vaikams su gerai išvystytais smulkiosios motorikos gebėjimais geriau sekasi logiškai mąstyti, samprotauti, jie turi geresnę atmintį, ilgiau išlaiko dėmesį bei greičiau išmoksta kalbėti. Taip yra dėl to, kad žmogaus smegenyse esantys centrai, atsakingi už kalbą ir pirštų judėjimą, yra arti vienas kito. Gerinant smulkiosios motorikos vystymąsi, aktyvuojasi zonos, atsakingos už kalbą, todėl sparčiau vystosi vaiko gebėjimas kalbėti. Smulkiosios motorikos lavinimas ne tik spartina kalbos mokymąsi, bet ir gerina vaikų judesių koordinaciją, vaizdinę, regimąją ir judėjimo atmintį. Lavinant smulkiąją motoriką, rankos pirštukai tampa lankstesni, gerėja abiejų rankų judesių koordinacija. Tai padeda ugdyti vaiko savarankiškumą, palengvina mokymosi procesą, spartina rašymo įgūdžių formavimąsi, didina vaiko pasitikėjimą savimi.

Seminaro temos:

-vaikų smulkiosos motorikos vystymosi ypatumai;

-smulkiąją motoriką lavinantys žaidimai;

-pirštukų jogos pratimai;

-smulkiosios motorikos lavinimo metodai ir priemonės (audiniai, plastelinas, putplastis, kreidelės, smėlis, siūlai,vielos, makaronai, dažai, popierius).

Seminaro metu vyks ir praktiniai užsiėmimai – žaisime, mokysimės pratimų, išbandysime daug kūrybinės, produktyvios veiklos metodų.

Seminarų vieta: Laisvės pr.., Vilniuje (tikslų adresą pranešime užsiregistravusiems, prieš seminarą)

 Seminarų kaina:

Rekomenduojame dalyvauti abiejuose seminaruose. Viso ciklo (2 seminarų) kaina: 50 Eur.

Vieno pasirinkto seminaro kaina: 30 Eur.

Būtina išankstinė registracija. Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija patvirtinama pervedus 10 eur. avansinį mokestį už kiekvieną seminarą. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaitas. Į seminaro kainą įskaičiuota metodinė medžiaga, pažymėjimai. Arbata ir sausainiais vaišiname. Tikslią seminaro vietą pranešime užsiregistravusiems.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643

Registracija ir informacija el. paštu spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309Praktinis seminaras:

„Neigiamos suaugusiojo emocijos:

kaip nuo jų apsaugoti vaikus“.

Seminaras vyks 2018 m. balandžio 29 d. nuo 10.30 iki 14.00 val. Laisvės pr. 58, Vilniuje

Seminaras skirtas tėvams, ugdymo specialistams, socialiniams darbuotojams ir kitiems specialistams, užsiimantiems vaikų ugdymu bei auklėjimu.

Vaiko ugdymas ir auklėjimas – nelengvas, daug kantrybės ir išminties reikalaujantis darbas. Esant intensyviam gyvenimo tempui, norisi viską suspėti ir atlikti kaip įmanoma geriau. Patiriamas nuolatinis stresas sukelia daugybę neigiamų emocijų, kurias nejučia išliejame auklėdami vaikus. O vaikai – lyg lakmuso popierėliai, sugeria visas mūsų neigiamas emocijas ir patys pradeda elgtis netinkamai. Norėdami išauginti gerus, socialius vaikus, turime patys mokėti valdyti savo neigiamas emocijas. Tam reikia suvokti emocinio pasaulio prigimtį, savo patirties ir gautos informacijos svarbą bei poveikį emocijoms, žinoti ir mokėti taikyti emocijų valdymo metodus.

Taigi šiame seminare ieškosime atsakymų į klausimus: kaip valdyti emocijas, nerėkti ant vaikų, kaip rasti kelią iš aklavietės? Kas įvyksta su augančia įtampa ir kaip iš jos išsilaisvinti?

Seminaro tikslas - ne tik suteikti teorinių žinių apie emocijų pasaulį, bet ir praktiškai supažindinti su metodais, padedančiais valdyti savo emocijas.

Seminaro temos:

1. Emocinio pasaulio prigimtis (kas yra emocijos, kam jos duotos? Kodėl svarbu suprasti emocijas? Jausmų nuslopinimas).

2. Tinkamas patiriamų emocijų priėmimas (kaip sąmoningai priimti emocijas? Kaip dirbti su savo emocijomis? Kaip pradėti puoselėti realius lūkesčius?)

3. Žinios apie emocijų valdymą (pagrindiniai sveikatos principai; negatyvios energijos iškrovimo būdai; baziniai žmogaus poreikiai).

4. Žmogaus poreikiai ir emocijos, jų tarpusavio ryšys.

5. Kaip nešaukti ant vaikų? Kodėl rėkimas neefektyvus? Kokios žinios padeda susilaikyti nuo netinkamo elgesio? Praktiniai užsiėmimai.

6. Palaikymo žodžiai sau ir vaikui. Kaip juos visada prisiminti ir pasakyti? Praktiniai užsiėmimai.

Apie lektorę: Viktorija Grigorjeva yra psichologė, pasakų dirbtuvių “Permainų vėjas” įkūrėja ir autorė, sukūrusi 10 terapinių pasakų ciklą “Šviesuliukai” vaikams “ankstukams”, 7 metus vedanti dailės terapijos bei kūrybiškumo ugdymo užsiėmimus vaikams bei seminarus apie pasakų, žaidimų terapiją, vaikų ugdymo ir auklėjimo ypatumus. Reiki meistrė, besidominti angelų terapija ir ją taikanti savo darbe, šeimų konsultantė, vaikų draugė ir mylinti mama.

Kaina – 35 eur. Registracija patvirtinama pervedus 15 eur. avansinį mokestį. Likusią sumą galėsite sumokėti pavedimu arba vietoje grynais pinigais. Išrašome sąskaitas faktūras.

Į seminaro kainą įskaičiuota metodinė medžiaga, pažymėjimai. Arbata ir sausainiais vaišiname.

Rekvizitai apmokėjimui : VšĮ “Penki elementai”, a/s Nr. LT93 7300 0101 5219 2643

Registracija ir informacija el. paštu spalvumiestas@gmail.com, tel. 8698 22309

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

© Permainų vėjas